Mai poti selecta 5 orase

Mai poti selecta 5 departamente

Mai poti selecta 5 industrii

  Acest anunt este momentan inactiv.   eJobs iti recomanda urmatoarele job-uri similare:

Programator

BlueNote Communications SA Iasi
Compania: BlueNote Communications SA Iasi
| Expirat la: 11.05.2006 |
| Actualizat la: 30.04.2006 |
Compania:  BlueNote Communications SA Iasi
Departament:
  • Internet / e-Commerce
Industrie:
  • Media / Internet
Orasul:
  • Botosani
  • Iasi
  • Piatra Neamt
  • Suceava
  • Vaslui
Tip Job:
  • Full time
Posturi disponibile:  1
Status:  Inactiv
Nivel cariera:
  • Student
  • Entry-Level/Primii 3 Ani Exp
  • Mid-Level/Peste 3 Ani Exp
Limbi Straine:
    , engleza
Oferta:  se va negocia in urma interviului
Permis conducere:  nespecificat
Data introducerii:  10.04.2006
Data limita:  11.05.2006
CANDIDATUL IDEAL:

Eşti isteţ/isteaţă? Crezi că ştii să programezi? Nu te sperie problemele grele?
De tine avem nevoie.

Ce dorim MUSAI de la candidatul ideal:
* pasiune pentru programare şi pentru rezolvat probleme interesante
* experienţă dovedită în programare: ne interesează să ştim:
--- ce proiecte ai realizat pe cont propriu sau în colaborare cu colegi/prieteni, pentru şcoală sau ca hobby;
--- dacă ai participat la vreun proiect open-source;
--- (dacă este cazul) ce ai lucrat la job-urile anterioare
* cunoaşterea la nivel avansat a cel puţin unui limbaj din familia C (C++, Java, C#, JavaScript)
* cunoaşterea limbii engleze la nivel peste medie

Constituie tot atîtea puncte în plus:
* familiaritatea cu sisteme de operare UNIX-like (ex. Linux)
* cunoaşterea a cel puţin unul dintre limbajele Perl, Python, Ruby, Groovy, Lisp, Haskell

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Ca viitor coleg, vei participa la îmbunătăţirea produselor noastre existente (http://www.bluenote.ro/main.php?page_id=7&lang=ro ), precum şi la conceperea şi dezvoltarea de noi produse şi soluţii.

Ce oferim noi:
* mediu de lucru prietenos şi stimulant
* salariu motivant
* program de lucru flexibil
* hardware de ultimă generaţie
* free coffee, free bandwidth :)

ANUNTUL CONTINE UN INTERVIU ONLINE CU 2 INTREBARI

Ce proiecte software aţi realizat pe cont propriu, sau la şcoală/universitate? (singur sau în echipă)

Aţi participat la vreun proiect open source? Dacă da, vă rog menţionaţi numele şi URL-ul acestora

  • Daca doriti sa primiti pe email, in mod gratuit, cele mai noi joburi legate de Programator sau BlueNote Communications SA Iasi, va rugam sa va faceti un cont pe eJobs si sa va abonati la newsletterul de joburi.
  • Click pentru a vedea alte joburi de Programator sau a vedea alte joburi ale firmei BlueNote Communications SA Iasi.