Asistent Medical - Asistent remodelare corporala si estetica faciala

CLASSMEDISPA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

CLINICA DR. DANA MIRICIOIU angajeaza asistent medical pentru Clinica Herastrau - clinica estetica si remodelare corporala

Candidatii trebuie sa aiba:
- Experiență în efectuarea procedurilor estetice cu IPL/Radiofrecvență/ Tratamente dermato-cosmetice
- Studii de specialitate (training-uri pe aparatele estetice de remodelare corporala / cosmetica faciala / rejuvenare)
- Experiență minim 2 ani pe o poziție similara de asistent medical remodelare corporala;

- Abilitatii de comunicare si relationare cu pacientii clinicii in vederea efectuarii consultatiilor, evaluarilor corporale
- Limba engleză nivel mediu/avansat;

• Consultare și colaborare cu medicul specialist în vederea stabilirii diagnosticului fiecarui pacient și a protocolului terapeutic care trebuie urmat
• In baza diagnosticului, efectuaza tratamentele corporale/ faciale recomandate din schema de tratament stabilita, tratamente corporale care includ: radiofrecventa, ultrasunete, lumina inalt pulasata (IPL), laser, microdermabraziune, etc

Descrierea jobului

De asemenea, asistent medical cu experiență în chirurgia estetica trebuie sa se implice în următoarele activități:

Primirea pacientilor,cu respectarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄normelor de igiena si sterilizare
- Instruirea pacientilor si apartinatorilor cu privire la regulamentul de ordine interioara
- Pregatire pacient pentru interventie, inclusiv masurarea TA si verificarea analizelor medicale
- Controlul completarii corecte a fiselor medicale de catre pacienti si pastrarea lor in buna stare
- Utilizare corecta si cu responsabilitate a aparaturii din dotare
- Controlul materialelor consumabile din punct de vedere al cantitatii si datei de expirare.
- Verificare si efectuare necesar cabinet.

- Sterilizarea cabinetelor cu lampa UV si cu substantele dezinfectante
- Pregatirea echipamentului, instrumentarului si materialelor sterile necesare interventiilor
- Curatarea, pre-dezinfectia si sterilizarea corecta a instrumentarului
- Mentinerea in buna stare a aparaturii de lucru, curatarea,dezinfectarea capetelor de lucru si pastrarea intacta a aparaturii si a instrumentarului din dotare

Oferim:
- Salariu atractiv, care include comision si bonusuri conform implicarii in activitatea clinicii si in buna evolutie a pacientilor
- Oportunitatea de a dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie cu experienta de 15 ani in serviciile de chirurgie estetica din Romania, alaturi de o de o echipa de profesionisti
- Participarea la workshop-uri, congrese medicale, traininguri si seminarii.
- Participarea la diferite congrese/conferinte medicale;
- Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;

- Program luni-vineri 10-18

Într-o ambianță calmă și relaxantă, lipsită de stresul pe care l-ar induce ideea unui spital, Clinica Dr. Dana Miricioiu pune la dispoziție cele mai noi tratamente și proceduri care îmbunătățesc aspectul estetic: intervenții estetice laser, intervenții de chirurgie plastică, reconstructivă și cosmetică chirurgicală.
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024