Updateaza-ti CV-ul si castiga un Opel Corsa

Completeaza-ti CV-ul eJobs in proportie de minim 90% si poti castiga o masina
sau una dintre cele 4 city-breakuri saptamanale. Vreau un Opel

Mai poti selecta 5 orase

Mai poti selecta 5 departamente

Mai poti selecta 5 industrii

Acest anunt este momentan inactiv.
Acest anunt a expirat si nu este disponibil pentru aplicare.

Asistent in brokeraj asigurari (agent de asigurari) in Timisoara si Targoviste

Publicat 08 Iun 2013 | Expira 10 Iun 2013
Joburi
50
Aplicanti

Candidatul ideal:

- fara limita de varsta;
- fara target in vanzari;
- nu necesita o anumita calificare;
- cu sau fara experienta in domeniul asigurari;
- necesita conostinte generale operare PC;
- persoana dornica de castig financiar rapid;
- persoana comunicativa, dinamica, cu activitate social intensa;
- persoana dornica sa invete lucruri noi;
- proactivitate in relatia cu clientii si colegii
- capacitate si dorinta de invatare si perfectionare
- optimism, gandire pozitiva, orientare catre client;
- aptitudini foarte bune de prezentare, negociere si relationare;
- persoana cu capacitate de organizare;
- persoana onesta, serioasa, dinamica si perseverenta;
- constituie avantaj experienta in asigurari, vanzari sau management;
- au un avantaj persoanele care au un portofoliu de potentiali clienti din urmatoarele domenii: vanzari directe, credite, asigurari, comunicatii, telecomunicatii, institutii publice, vanzari directe, societati cu peste 200 angajati, transport, distributie, auto, magazine online, piese auto, sevice auto, centre comerciale, etc.

Descrierea jobului:

- identifica nevoile clientilor
- abordare proactiva, directa a potentialilor clienti;
- consiliere si sprijin acordate clientului in alegerea celei mai potrivite solutii de asigurari din portofoliul de produse de asigurari al companiei: RCA, LOCUINTE, MEDICALE, CMR, MALPRAXIS, CASE DE EXPEDITII, VIATA, etc.;
- prezentarea produsului de asigurari in detaliu;
- implicare directa in campaniile de marketing desfasurate: flyere, prezentari, birouri de informatii;
- creeare oferte personalizate pentru clienti;
- cunoasterea produselor de asigurari intermediate;
- transmiterea corecta, completa si la timp a informatiilor si documentelor;
- gestionarea portofoliului de clienti;
- intalniri cu clientii petru vanzarea politelor de asigurari.

Descrierea companiei:

HSII este inregistrata la Registrul Comertului si are ca obiectiv vanzarea contractelor de asigurari si consultanta in domeniul asigurarilor.

HSII a fost autorizata de Comisia de Supraveghere a Asigurarilor in conformitate cu Legea 32/ 2000 sa negocieze contracte de asigurari pe piata interna la orice societate de asigurari care isi desfasoara activitatea pe teritoriul Romaniei.

Scopul HSII consta in realizarea unei afaceri serioase, puternice si stabile pe termen lung, in parteneriat cu cele mai reprezentative societati de asigurari (ABC ASIGURARI, ARDAF, ALLIANZ TIRIAC, ASIROM, ASTRA, BCR, CARPATICA, CITY INSURANCE, GENERALI, GROUPAMA, UNIQA, ING, etc.), oferind clientilor servicii profesioniste de consultanta printr-o reprezentare la nivel national in piata de asigurari.

Devino membru al echipei noastre din asigurari si castiga alaturi de noi!

OFERTA:

- un sistem de cariera motivant intr-un mediu profesionist;
- venituri din vanzari nelimitate provenite din comisioanelor asigurarilor intermediate;
- solutii software online pentru ofertare, emitere, si gestionarea activitatii avand acces gratuit la un birou virtual intr-o platforma performanta de intermedieri asigurari;
- posibilitate de a avansa in cariera;
- posibilitatea de recrutare a altor agentilor de asigurari;
- program flexibil;
- posibilitatea de dezvoltare a propriei afaceri in domeniu;
- putere de negociere si relatii foarte bune de colaborare cu companiile de asigurare;
- reputatie excelenta in piata de asigurari;
- traininguri de specialitate, suport, materiale;
- suportul unei echipe profesioniste atat in procesul de vanzare, cat si pe parcursul desfasurarii contractelor de asigurari;
- oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica, cea mai mare forta de vanzare directa de produse de vanzare de asigurari;
- posibilitatea de a promova si vinde produse de asigurari atat persoanelor fizice cat si celor juridice din Romania;
- colaborarea cu toate firmele de asigurari din Romania (ABC ASIGURARI, ARDAF, ALLIANZ TIRIAC, ASIROM, ASTRA, BCR, CARPATICA, CITY INSURANCE, GENERALI, GROUPAMA, UNIQA, ING, etc.), oferindu-i clientului posibilitatea de a alege cea mai buna oferta de asigurari;
- posibilitatea de a lucra la domiciuliu;
- alte bonusuri.

Detalii job

Departament:

  • Asigurari

Tip job:

  • Part time
  • Full time
  • Project Based
  • Sezonier (Summer Job)
  • Temporar / TEMPS

Oras:

  • Gaesti
  • Recas
  • Sannicolau Mare
  • Targoviste
  • Timisoara

Nivel cariera:

  • FaraStudiiSup/Necalificat
  • Student
  • Entry-Level/Primii 3 Ani Exp
  • Manager/Executive Position
  • Mid-Level/Peste 3 Ani Exp

Oferta:

se va negocia in urma interviului