Cautare avansata>> 

Candidatii eJobs pot alege daca CVul lor este: CONFIDENTIAL, PUBLIC sau daca este disponibil doar clientilor eJobs. CVul de pe acesta pagina este public (fara date de contact insa). CVul Public ii ofera candidatului mai multe oportunitati de a fi gasit si contactat de potentiali angajatori. CVurile disponibile doar clientilor eJobs au un format mai complex, contin mai multe informatii si sunt mult mai detaliate.
Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la Contact@eJobs.ro, alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Unul din Relationship Managerii eJobs o sa va contacteze in maxim 24 de ore si o sa va ofere datele de contact DOAR dupa ce candidatul isi exprima acordul in acest sens.




Curriculum Vitae

informatii personale

 

F 18.10.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:04.04.2000

obiectiv

 

Acumularea unor cunostinte vaste in domeniul financiar-contabil care sa-mi permita posibilitatea de avansare pe o pozitie de varf.

Tip job: Full time

Departament: Asigurari/Intermedieri Financiare, Public Relations, Marketing/Cercetari Marketing/Sondaje, Operatiuni/Import-Export, Finante/Contabilitate, Banci

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level/Peste 3 Ani Exp

Disponibil: oricand

experienta profesionala

 

22.09.2008 - prezent

Departament: finante/contabilitate

Titlu Job: economist coordonator

Responsabilitati:

Coordonare 5 sucursale; Inregistrare si clarificari sume incasate pentru bancile Citi lei/valuta, Banc Post valuta, ING valuta, Volksbank valuta.; intocmire facturi pt clienti; Inreg Casa valuta; Inchidere luna in programul de viata pt sucursale si verificare inregistrari lunare; Legatura cu Departamentele:Daune, Mari Brokeri, Maritime, Aviatie, Juridic pt clarificari sume incasate in banca; Inchidere 48122 la sucursale; Verificat inchidere conturi 56121,56122-schimburi lei/valuta sau valuta/valuta, 54425-ridicari numerar/transferuri intre banci de solduri;Verificari facturi de Management ale sucursalelor;Inregistrari compensari;Intocmire DIE pt incasarile mai mari de 12500 Eur;Inreg dosare dauna Turnus si A/Cor, regrese si predate la Dep Carte Verde, Maritime;Inreg diverse comisioane pt Libra Bank;Inregistrare venituri din regrese;Verificare impozit pt sucursale la viata si generale; Inreg dobanda pt sucursale si impozit salarii.

Realizari:

Coordonat echipa a 5 sucursale.

06.04.2006 - prezent

Departament: finante/contabilitate

Titlu Job: economist

Responsabilitati:

Preluare de extrase de cont cu ajutorul progr.Multicash pt 10 banci;
Preluare de solduri prin telefon de la banci si completarea unei note cu acestea;
Verificarea platilor efectuate dupa borderourile de OP-uri inaintate bancilor;
Intocmirea listei de bani in tranzit cu ajutorul fisierelor PUP primite de la sucursale;
import extrase bancare in programul SAM si prelucrarea/inregistrarea lor in contabilitate(incasari si plati);
Printarea borderourilor catre banci pt Op-uri;
Pregatirea documentelor care pleaca in bancaLfoi de varsamant,ordine de plata,bilete la ordin, CEC-uri, borderouri pt BO-uri sau CEC-uri, verificare mape banca;
Intocmirea borderourilor pt biletele la ordin refuzate si predarea la Dep.Juridic spre solutionare;
Introducere curs valutar in SAM;
Completarea ordinelor de cumparare/vanzare valuta;
Intocmire facturi pt chiria si serviciile prestate de Asirom;
Intocmirea proceselor de compensare;
Introducere Euribor in Raiffeisen;
Intocmire adrese pt radieri;
Printare OP-uri catre banca si trezorerie;
Urmarire incasari si plati pe extrase;
Licitatii valutare.

Realizari:

Am invatat aceste lucruri intr-un timp foarte scurt.

20.11.2005 - 05.04.2006

Departament: finante/contabilitate

Titlu Job: operator calculator

Responsabilitati:

INTRODUCERE FACTURI SI INCASARI
RAPOARTE DE VANZARI, INCASARI, ZILE CREDIT, MONITORIZARI pe produse,
EVIDENTA CLIENTILOR
RAPOARTE PE PRODUS SI AGENT

Realizari:

Am coordonat operatorii din judetele cu care lucram.

01.02.2004 - 15.09.2005

Departament: finante/contabilitate

Titlu Job: economist-contab.primara

Responsabilitati:

Responsabilitati si atribuţii :
• Inregistrarea datelor personale ale salariatilor in programul de salarii si personal;
• Efectuarea statele de plata , ordine de incasari si plati numerar;
• Lunar , intocmirea declaratiile pentru Casa de Pensii , Somaj si Sanatate;
• Intocmirea fisele fiscale ale personalului;
• Intocmirea ordinele de plata pentru contributiile salariale, plati furnizori, impozite si taxe datorate bugetului consolidat;
• Administrarea datelor privind fluctuatia de personal;
• Indeplinirea altor sarcini trasate din partea conducerii unitatii si a Compartimentului Contabil
( relatii oficii postale ,trezorerie, banca, etc);
• Analiza financiara a contului contabil de banca si casa ;
• Intocmirea registrului jurnal privind operatiunile efectuate prin banca :incasari si plati;
• Intocmirea documentelor bancare privind cumpararea de valuta si plata la extern pentru utilajele cumparate in leasing;
• Operatiuni de ridicare si depunere de numerar.

01.03.2003 - 01.09.2003

Departament: it software

Titlu Job: operator pc

Responsabilitati:

Responsabilităţi:
• Prelucrarea aplicabilitătii softului cu personalul de bază al beneficiarului
• Verificarea corectitudinii introducerii datelor
• Întocmirea rapoartelor de implementare

10.04.2002 - 20.11.2002

Departament: turism/hotel staff

Titlu Job: receptioner

Responsabilitati:

Cazare turisti, intocmit facturi cazare†masa, Rezervari.

studii

 

Facultati:

Octombrie 2003 – Martie 2005 Master in “Administrarea Afacerilor Comerciale” în cadrul
ASE: Facultatea de Comerţ

Septembrie 2003 Licenţiată a Facultăţii de Management Turistic şi Comercial din cadrul UNIVERSITĂŢII CREŞTINE “ DIMITRIE CANTEMIR” BUCUREŞTI -Specializarea -Marketing

1995-1999 Absolventă a Colegiului Naţional “I.L.Caragiale”- secţia real intensiv engleză

Activitati extracurriculare

Profilul personalităţii: Atitudine pozitivă, diplomaţie, deschisă la noutate, bun ascultător, flexibilă, determinată, abilităţi de comunicare excelente, capacitate de integrare rapidă încolectiv, gândire analitică, loială şi cu simţul umorului.

Premii

Atestat eliberat de Colegiul I.L.Caragiale” şi cursuri de perfecţionare efectuate la Institutul “Friedrich Schiller”

aptitudini

 

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleza(avansat,mediu,avansat)

mini interviu

 

1. Unde va vedeti peste 5 ani?

Imi doresc sa acumulez cat mai multa experienta in ceea ce priveste domeniul financiar-contabil pt a ajunge intr-o pozitie de varf..

2. Descrieti compania ideala in care ati dori sa lucrati?

O companie in care poti avea sansa de a promova in acord cu experienta acumulata in timp si unde iti poti exprima dorintele si nemultumirile in ceea ce priveste munca prestata, precum si un mediu de lucru activ, dinamic si in acelasi timp relaxant in ceea ce priveste colectivul de munca.

3. Care este departamentul in care doriti sa lucrati ( aveti dreptul la o singura alegere )? Explicati de ce credeti ca sunteti potrivit si de ce ati facut aceasta alegere!

Dep Marketing/Financiar-Contabil.

4. Detaliati personalitatea dumneavoastra ( hobbyuri, aspiratii, ce va motiveaza, stil de viata si lucru, etc ).

Profilul personalităţii: Atitudine pozitivă, diplomaţie, deschisă la noutate, bun ascultător,
flexibilă, determinată, abilităţi de comunicare excelente, capacitate de integrare rapidă �
colectiv, g�ire analitică, loială şi cu simţul umorului



Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20