Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la Contact@eJobs.ro, alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 14.09.1980

Stagiu militar: nu

obiectiv

Doresc sa pun in practica ce am dobandit!

Salariu: nespecificat

Beneficii: Satisfactie!

Tip job: Full time

Departament: Altele

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level/Peste 3 Ani Exp

Disponibil: 14.04.2013

experienta profesionala

01.06.1997 - prezent

Departament: altele

Titlu Job: operator imagine film si televiziune, cameraman, editor video.

Responsabilitati:

Colaborare pe baza de proiecte pentru urmatoarele pozitii:
- Director de Imagine
- Cameraman
- Asistent imagine
- Making of
- Fotografie de platou
- Fotografie

Realizari:

2012 -2013
Asistent de camera si camera.
scurt metraj, regie: Constantin Popescu< imagine Liviu Marghidan
2011 - 2012

• Functia ocupata
Director de Imagine (camera).
3 Filme de scurt metraj, Micile Vedete
2008 - 2009 - 2010
Functia ocupata
Operator de camera, asistent de camera.
„Portretul Slodatului La Tinerete”- Regie Constantin Popescu, Imagine Liviu Marghidan

2007 - 2008
Nex Diva (emisiune tv)
Fashion TV
2007
Romantica TV
Fotograf platou/ cameraman
“Porcul”- Regie Constantin Popescu-Imagine Liviu Marghidan
„Tinerete fara tinerete”- Regie Francis Ford Coppola, imagine Mihai Malaimare
2006 - 2007
Fotograf platou/Camera operator

„Fata Galbena”-Regie Constantin Popescu-Imagine Livu Marghidan-
2005
Fotograf platou,make of
„Drezina”-Regie Constantin Popescu - Imagine-Mihai Malaimare jr.-
2004
operator imagine B1 TV
Regie - Ana Vlad - “Intoarcerea” /Color 35 mm - Canton-Regie Constantin Popescu-Imagine-Mihai Malaimare jr.- Fotograf platou,make of
2003
Director de imagine
Scenarist – Regie - Imagine- “O Zi In Parc” 35 mm Color - platou regie Alexandru Nastoiu
2002
Director Imagine

„Strada fericiri Nr 9” - premiat la festival CINEMAIUBIT 2002 – Scenarist – Regie - Imagine-„Vanatoarea” 35 mm A/N Documentar-Imagine-Dj Raul
„Vanatoarea” 35 mm A/N Documentar-Imagine-Dj Raul
2001

„Dupa blocuri”-16 mm pelicula A/N

2000

7 filme format vhs.

1997-1998-1999
Operator camera, director de imagine

Festival “Copalau”, Regie-Imagine-Festival Copalau
EDUCATIE SI INSTRUIRE
Perioada
2000-2004
Nume si tip organizatie furnizoare de educatie si instruire
Facultatea de Film, Specialitatea Imagine de film si televiziune, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică “I.L.Caragiale”, Bucuresti
LIMBA MATERNA
Romana
Engleza
• citire
ABILITATI SI COMPETENTE SOCIALE
Spirit de echipă, capacitate de adaptare la medii sociale diferite, o bună capacitate de comunicare.

Punctual, Energic, Sociabil

studii

Facultati:

Universitatea Nationala de Arte Teatrale si Cinematografie I.L. Caragiale (UNATC) - Facultatea de Film si Televiziune - 2000-2004

Scoala Postliceala "Henri Coanda" - 1998-1999

Liceul de Mecanica Fina Bucuresti - 1994-1998

Activitati extracurriculare

pasionat, serios, muncitor, meticulos, organizat, editare video.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20